Blog – ciekawostki i informacje ze świata LED

Jak powinno wyglądać profesjonalne oświetlenie salonu fryzjerskiego?

19 kwietnia 2024
Dobre oświetlenie w salonie fryzjerskim to więcej niż tylko światło – to podstawa precyzyjnej pracy, bezpieczeństwa i komfortu zarówno dla fryzjerów, jak i klientów. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednią barwę i intensywność światła, dlaczego technologia LED jest najlepszą opcją, i jak efektywnie rozmieścić źródła światła, aby stworzyć idealne warunki do pracy.

Podstawowe zasady oświetlenia w sklepie odzieżowym

31 sierpnia 2023
W każdej marce drzemie unikalny charakter, a sztuka aranżacji sklepu potrafi ten wyjątkowy wyraz tylko podkreślić. Oświetlenie pełni tu niezwykle istotną rolę – to ono kształtuje przestrzeń pomiędzy regałami i manekinami. Wpływ światła na atmosferę jest niepodważalny, dlatego nie tylko ilość światła ma znaczenie, lecz także jego odcień, rozkład oraz umiejscowienie. Właśnie tego typu detale decydują o tym, czy zakupy staną się niezapomnianym doświadczeniem.

Jak działają systemy sterowania oświetleniem?

12 stycznia 2023
Coraz więcej osób zadaje pytania o możliwość i rodzaje dotyczące montowania systemu sterowania oświetleniem. I nic dziwnego, jest to bowiem rozwiązanie, które zapewnia szereg wymiernych korzyści. W Profilight oferujemy wiele wariantów sterowania oświetleniem, w zależności od potrzeb klienta. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o natężeniu światła

12 stycznia 2023
Jeżeli stoimy przed wyborem odpowiedniego oświetlenia do naszego lokalu, musimy dokładnie wiedzieć, jakiego natężenia światła będziemy potrzebować. Podpowiadamy, czym jest natężenie światła, w jaki sposób je mierzyć oraz jakie jednostki się do niego odnoszą.

Zapraszamy na targi RetailShow 2022

20 listopada 2022
Już 23-24 listopada będziemy mogli poznać się na 11. edycji targów RetailShow w Warszawie. Na wydarzeniu będzie ponad 200 firm, w tym także ProfiLight, który przedstawi najnowsze rozwiązania oświetleniowe na salę sprzedaży.

Jak dobrać odpowiednie oświetlenie na halę produkcyjną?

23 sierpnia 2022
Wybór odpowiedniego oświetlenia na halę produkcyjną to priorytetowa kwestia. To od niego zależy komfort, bezpieczeństwo i samopoczucie pracowników. Oświetlenie na halę produkcyjną może mieć realny wpływ na zmniejszenie ryzyka wypadków oraz popełnianych błędów w trakcie wykonywania obowiązków. Jeżeli nie jesteś pewien, na jaki rodzaj lamp postawić – sprawdź nasze podpowiedzi.

Jak oświetlenie wpływa na marnowanie jedzenia?

23 sierpnia 2022
W skali roku supermarkety marnują i wyrzucają setki tysięcy ton żywności. Są to statystki, które zatrważają i nawet wprowadzone prawo o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności nie było w stanie znacznie spowolnić tego procesu. To, co mogłoby pomóc wielu supermarketom, to postawienie na odpowiednie oświetlenie sklepowe.

Jak wybrać oświetlenie do piekarni?

3 maja 2022
Wyroby pochodzące z piekarni odbieramy wszystkimi zmysłami. Przekraczając próg tego miejsca, prawdopodobnie pierwsze co nas uderza, to zapach świeżych wypieków. Jednak nie byłyby one tak atrakcyjne, gdyby nie ich wizualna warstwa. Podpowiadamy, jaki rodzaj oświetlenia wybrać, aby produkty twojej piekarni przyciągały nie tylko zapachem, ale również wyglądem.

Jakie normy musi spełniać oświetlenie stanowiska pracy?

3 maja 2022
Praca wykonywana przez pracownika musi być bezpieczna, gwarantować komfort i dobre samopoczucie. Bez odpowiedniego oświetlenia byłoby to całkowicie niemożliwe. Możemy sobie tylko wyobrazić, jak duży dyskomfort sprawiałyby nam zbyt ciemne lub jasne przestrzenie w pracy. Jakie zatem są optymalne normy, których należy przestrzegać?

Emocje a światło

4 listopada 2021
Już od dawna, marketolodzy na co dzień zajmujący się handlem detalicznym prześcigają się w pomysłach, które pomogą dostosować przestrzeń sklepową do potencjalnie najbardziej komfortowych warunków jakich oczekuje konsument.  Zapach, delikatna muzyka dobiegająca w tle, odpowiednio ustawione regały i ekspozycje, wpisały się na stałe do kanonów skutecznego planowania przestrzeni sali sprzedaży. W ostatnim czasie ogromny nacisk nakłada się również na umiejętne rozplanowanie światła.

Barwy specjalne – lada z mięsem

4 listopada 2021
Światło wskazuje nam drogę do odpowiedniej kategorii produktów. Znacząco wpływa na postrzeganie danego artykułu oraz emocje, które towarzyszą nam przy robieniu zakupów. Użycie specjalnych modułów LED oraz podwyższonego współczynnika CRI, który odpowiada za prawidłowe oddawanie kolorów, pozwala na lepsze przedstawienie ekspozycji, podkreślając jej jakość i świeżość.

Dlaczego warto wybrać oświetlenie LED

4 lipca 2021
Oświetlenie LED dynamicznie podbija polski rynek i wg wielu ekspertów już niedługo wypchnie całkowicie z naszego kraju żarówki energooszczędne. W czym tkwi sekret produktów LED i czemu powinniśmy mieć je we własnych domach i miejscach pracy?  Uwaga, chodzi nie tylko o pieniądze, ale i o nasze zdrowie.

Wszystko, co musisz wiedzieć o oświetleniu IP

21 kwietnia 2021
Przeważnie na każdym  dostępnym na rynku oświetleniu można spotkać się z oznaczeniem dotyczącym oświetlenie IP. Jeżeli wciąż nie wiesz co ono oznacza, nic straconego. Z naszą pomocą poznasz oznaczenie jednej i drugiej cyfry w rzędzie oraz dowiesz się w jakich miejscach najlepiej stosować najpopularniejsze z nich. Jesteś gotowy na naprawdę sporą dawkę wiedzy? To zaczynamy!

Oświetlenie ewakuacyjne – Wszystko co musisz wiedzieć

18 marca 2021
Czy oświetlenie ewakuacyjne i awaryjne to to samo? Gdzie należy stosować oświetlenie ewakuacyjne, w jakich przypadkach oraz jakie warunki techniczne muszą być spełnione przy tego typu oświetleniu? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w poniższym artykule.