Oświetlenie sklepowe - Shop and Retail

Odpowiednio dobrane Oświetlenie sklepowe to jeden z najważniejszych aspektów charakterystyki każdego sklepu, mający ogromny wpływ na postrzeganie witryny oraz ekspozycji produktów przez naszych klientów. Oświetlenie sklepowe to coś więcej niż lampy, oprawki i barwa światła. Oświetlenie sklepowe to odpowiedni nastrój, klimat, charakter sklepu, do którego zapraszamy naszych klientów zapewniając im komfortowe warunki zakupów.

Oświetlenie sklepowe - co warto wiedzieć ?

Nowoczesne technologie LED potrafią skierować strumień światła dokładnie tam, gdzie chcemy, dlatego możemy prowadzić klienta po sali sprzedaży od razu po wejściu do sklepu zaznaczając światłem poszczególne strefy. Dobrze zaprojektowane oświetlenie sklepowe ułatwia poruszanie się po Sali sprzedaży, spowoduje, że to co chcemy wyeksponować na pewno nie zostanie przeoczone.

Oświetlenie sklepowe - zalety:

W ostatnim czasie, co raz częściej zwracamy uwagę na oświetlenie sklepu i doświetlenie produktów.  Oto kilka najważniejszych zalet:

Precyzja – stosując oświetlenie sklepowe Led mamy możliwość precyzyjnego sterowania strumieniem światła. W związku z tym możemy oświetlić wyłącznie te obszary, które mają zwracać większą uwagę klientów, dzięki temu mamy lepszą kontrolę, strefy które mają być mniej wyeksponowane możemy oświetlić mniejszą wiązką światła.

Oszczędność – w związku z tym, że oświetlenie LED pobierają bardzo małą ilość energii i nie potrzebują
czasu żeby się ,,rozgrzać’’ tylko od razu dają zamierzony efekt, zaoszczędzamy na poborze energii.

Wydajność – wybierając oświetlenie sklepowe w technologii Led zaoszczędzamy na eksploatacji,
ponieważ zarówno oprawki jak i same żarówki przystosowane są do wielogodzinnej pracy, nie
przegrzewają się i nie trzeba ich wymieniać tak często jak zwykłe żarówki żarnikowe.

Ekologia– w tym przypadku zarówno energooszczędność jak i długa żywotność samych żarówek
świadczy o tym, że jest to rozwiązanie korzystne dla środowiska.

Oświetlenie sklepowe LED - czy warto ?

Wielu właścicieli sklepów zastanawia się czy warto inwestować w rewitalizację całego oświetlenia.

To, jakim światłem się otaczamy, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, dlatego oświetlenie sklepowe jest tak ważne. Oprócz tego, że daje poczucie komfortu i eliminuje uczucie zmęczenia zarówno u klientów jak i pracowników ma też wiele innych zalet. Dobrze dobrane Oświetlenie sklepowe ma bardzo duży wpływ na to, czy klient zechce zostać i dokonać zakupu. Nieodpowiednie zaś, może skutkować uczuciem przytłoczenia, a nawet rozdrażnienia. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór barwy oraz strumienia światła.

 

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem w sklepach i galeriach handlowym jest o świetlenie w technologii LED. Jest to rozwiązanie, które dopasowuje się do indywidualnych potrzeb i zakresu pełnionej funkcji. Można nim sterować w taki sposób żeby wyeksponować jedną rzecz lub całą witrynę sklepową, aby już z daleka zachęcać klientów. Poza tym jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, ponieważ technologia LED charakteryzuje się bardzo niskim poborem energii co przekłada się na rachunki za prąd.

Ledowe oświetlenie sklepowe ma bardzo wiele zalet, nawet jeśli wymaga początkowo większego wkładu finansowego czy wymiany instalacji, to i tak inwestycja szybko się zwróci. Biorąc pod uwagę korzyści i oszczędności warto przeprowadzić rewitalizację oświetlenia sklepowego.