Zasilacze

Zasilacze do oświetlenia LED

Technologia led wniosła do naszego nowoczesnego świata całkiem nowe oblicze oświetlenia.
Oprawy przemysłowe, panele led oraz inne oprawy led pojawiają się w coraz większej ilości przedsiębiorstw, biur oraz sektorach życia prywatnego takich jak oświetlenie domu, skutecznie zastępując zwykłe żarówki, oprawy rastrowe czy standardowe oprawy świetlówkowe.
Jednak do skutecznego i niezawodnego działania  oświetlenie led potrzebuje zasilacza, który w stabilny sposób będzie regulował parametry prądowe, a konkretnie wartość prądu przepływającego przez diodę, tak aby oprawa led działała w optymalnych warunkach pracy.

Sterownik led

Jako producent oświetlenia led dokładamy wszelkiej staranności w doborze podzespołów do naszych opraw led. Z naszego doświadczenia wiemy, że wybór odpowiedniego zasilacza w znaczny sposób przekłada się na żywotność całej oprawy . Diody led ze względu na swoją półprzewodnikową budowę są bardzo czułe na wszelkie wahania prądu pracy, przede wszystkim na przekroczenie prądu nominalnego. Powoduje to zaburzenie trybu pracy przez co oprawa nagrzewa się, jednocześnie skracając żywotność oprawy led. Opracowując własną technologię oraz używając podzespołów najwyższej jakości od najlepszych światowych producentów rozwiązaliśmy problem odprowadzania ciepła. Dzięki temu nasze oprawy led pracują w optymalnym zakresie temperaturowym znacznie wydłużając żywotność diod oraz innych podzespołów lampy led.

Zasilacze awaryjne

Zdarzają się czasem takie momenty, gdy następuje chwilowy zanik prądu, który występuje niezależnie od naszej woli. W takich sytuacjach oprawy przemysłowe, penele led oraz inne oprawy oświetleniowe potrzebuję innego niezależnego źródła elektrycznego.  Skutecznym i praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie zasilacza awaryjnego, który po wykryciu zaniku prądu w oprawie led wykorzystując energię zmagazynowaną w akumulatorach zasila prądem stałym oprawy led przez okres zależny od mocy lampy led. Po powrocie zasilania akumulator zostaje naładowany i przechodzi w stan czuwania. Zgodnie z normami BHP w każdym budynku użytkowym powinny znajdować się oprawy z zasilaczem awaryjnym.